Čepice? Čepice!

ilustrační fotoPočasí si sice už delší dobu dělá co chce a zima se tak trochu přihlásila o slovo až v posledních dnech, přesto jsem svou zimní výbavu maličko rozšířila.
Nejsou to boty s membránou sahající až pod kolena ani kombinéza pro přejezd zamrzlých řek. Je to úplná a přesto důležitá drobnost – čepice. V zimě si ji beru nejen na koloběžku, ale i na běžky, na svižnou procházku nebo když si jdu zaběhat.
Ještě donedávna jsem si čepici pod přilbu půjčovala od manžela – možná se to nezdá, ale je to docela dobré řešení: čepice byla doma, takže hned po ruce, skvěle mi seděla, navíc občas odpočívala nevyužitá v zásuvce spolu s jinými kulichy a čepičkami… Zkrátka nebyl důvod utrácet za novou. Brzy se ale ukázalo, že to tak dobré řešení není: když jsem vyrazila ven já, moje drahá polovička musela zůstat doma. A to jsem si, zejména po vánočních svátcích, nemohla vzít na svědomí. Nezbývalo tedy než vyrazit na nákupy.

Čepice - důležitý zimní doplněk
Čepice – zimní nezbytnost

Odhodlání mi nechybělo, ale že strávím kvůli čepici v obchodě tolik času a v samém zoufalství přeběhnu ještě do jiného, mě vůbec nenapadlo. Netvařte se – kdy naposledy jste si kupovali sportovní čepičku? Takovou, která se vám líbí, dobře sedí, neškrtí, má hladké švy, nemá bambuli, je tenká a nebude tlačit pod přilbou? A taky vám aspoň trochu bude slušet? No, vidíte… Nakonec jsem se z obřího obchodu se sportovními potřebami přemístila do speciálky mé oblíbené sportovní značky.
A měla jsem tam zajít hned! Během chvilky jsem držela v ruce tři favority v různých barvách a střihu. Pro jistotu jsem se s nimi zavřela v kabince (nikdy nevím, jak ve zkoušené čepici budu vypadat 🙂 ) a postupně jsem si rozcuchávala kudrlinky jednou, druhou i třetí čepicí. Rozhodování nebylo snadné – nakonec vyhrála mírně zateplená, elastická běžecká čepice Craft Light Thermal. Už jsem ji také otestovala a není ji co vytknout. Pod přilbou dobře sedí, je z odlehčeného prodyšného materiálu a přitom částečně větru odolná, takže mě skvěle ochránila i před fičáky posledních dnů. A i když je určena zejména na běh, osobně ji ráda doporučím i pod cyklistickou přilbu. A ještě důležitá poznámka: zejména pro ženy, které mají zálibu v barvách – čepice je k mání v několika odstínech modré a červené a nechybí ani černá a bílá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *