Jak na Nový rok…

novyrok_20160104mŘíká se, jak na Nový rok, tak po celý rok… Je to ale jen pořekadlo… I když 1. leden bývá tak trochu výjimečný den, je to přece jen první den nového roku, a tak řada lidí vyráží s přáteli na společný výlet, výšlap na nejbližší kopec nebo na novoroční vyjížďku.

A ani koloběžkáři nezůstávají stranou… Na Nový rok se jezdilo v Pardubicích – letos se již počtvrté tamní koloběžkáři vydali na Kunětickou horu, Centrum pohybu v Olomouci pozvalo příznivce FitKoloběhu jak na silvestrovskou tak i novoroční lekci jízdy a cvičení,  silvestrovskou vyjížďku si užili koloběžkáři v Náchodě a na koloběžkách se na Silvestra sjíždělo také z Hrubé vody do Olomouce… a 3. ledna uspořádal první letošní Trajdání Koloběžec Pardubice. To zcela jistě nejsou všechny akce, společné projížďky a setkání, zkrátka koloběžkáři ani o Vánocích moc nelenoší!

Díky koloběžce se vypořádáte i se všemi nástrahami Vánoc
Díky koloběžce se vypořádáte i se všemi nástrahami Vánoc

Já osobně jsem sice absolvovala projížďky individuální, ale užila jsem si naplno jak tu silvestrovskou, tak tu novoroční. A ani mezi svátky jsem nelenošila, skoro každé ráno jsem si užívala téměř prázdnou cyklostezku… Na první svátek vánoční jsem dokonce svou přítomností pár minut po osmé tak trochu překvapila projíždějícího cyklistu. Jak se ukázalo, měl dojem, že jsem nemohla dospat a vyjela jsem otestovat nový dárek. Jeho slova: „Aááá, Ježíšek naděloval…“ jsem s úsměvem vyvrátila slovy: „Kdepak, pálím vanilkové rohlíčky, bramborový salát a dva řízky!“ 🙂 Ostatně o tom, jaký povánoční bonus v sobě koloběžky skrývají, jsem psala už loni: Koloběžka je skvělý prostředek zabraňující přejídání a při pravidelném „užívání“ zaručeně funguje v boji s nadbytečnými kilogramy… A za tím si stojím i letos. Koloběžka zkrátka dokáže divy, a to nejen v vánočním mlsáním, ale i s jakoukoli nenáladou.
Neobvykle teplé prosincové počasí nás všechny určitě namlsalo, já bych si sice o Vánocích raději prošlapávala cestu v závějích nebo si nazula běžky, ale dnes mi celodenní sněžení moc velkou radost nedělá. Asi přichází paní Zima a ta nám vyjížďky nejspíš pěkně zkomplikuje. Ale s počasím je to v poslední době nějak naruby, takže kdo ví…

A co Vy, využili jste dny volna a příznivé počasí k vyjížďkám nebo jste odpočívali? A co děláte, když je venku bílo? Jezdíte, uložíte koloběžku do sklepa nebo vás zima nemůže zaskočit, protože máte sněhoběžky?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *