Kabelka, brašnička nebo batoh?

ilustrační foto brašničkaNevím, jak vy, ale já se bez kabelky neobejdu. Tedy pokud budeme za kabelku považovat i batoh, ledvinku, různé taštičky, kapsičky a pinglíky přes rameno, ve kterých nosím vše, co chci mít po ruce, kamkoli se vydám.
Kabelky pak střídám dle aktivit, denního programu, nálady, barev i stylu oblékání. Takže je celkem jasné, že speciální „kabelkou“ (ušitou přesně na míru) jsem vybavila i svou koloběžku. Pro jízdu na koloběžce toho sice moc nepotřebujete, ale podle mě s sebou většina koloběžců vždy vozí minimálně tři věci – mobil, klíče a kapesník (balíček papírových kapesníků). Aspoň já osobně bez nich ani na tu nejkratší cestu nevyrážím. Pokud vaše koloběžkové kalhoty disponují kapsami, pak brašničku nepotřebujete, já ale kapsáče nemám a je mi příjemnější sportovat v pohodlných běžeckých kalhotách, takže vše přepravuji v brašničce upevněné na řidítkách.

Brašnička na koloběžce
Brašnička na řidítkách koloběžky

Brašničku jsem si navrhla i ušila sama, je vypodšívkovaná, vybavena vnitřní kapsou na zip, kam ukládám doklady a mobil, nechybí všitá šňůrka s karabinkou na klíče. Není velká, ale vejde se do ní  i řada dalších věcí například malá svačina i lehká sportovní bunda. Vše potřebné tak mám vždy s sebou a díky brašničce mám ruce volné a kapsy prázdné, na zádech mě neobtěžuje batoh a u pasu mi nepřekáží žádná taštička ani ledvinka.
Protože ale brašnička není nafukovací a přece jen toho s sebou na delší koloběžkový výlet potřebuji vzít víc, plánuji si ušít brašničku ještě o kousek větší a hlavně nepromokavou. Počítám, že je pak budu střídat podle nálady i počasí. 🙂
A protože koloběžku používám nejen pro sport, ale také jako dopravní prostředek a skvělé přibližovadlo, pro pohodlný převoz batohu, nákupu apod. jsem si pořídila košík se systémem klickfix, který uveze až 7 kg. Takže se těším, že se v sezoně vypravím i na nákup zeleniny na farmářské trhy. Jak se mi s ním bude jezdit a jak se osvědčí, vám pak určitě napíšu.

2 komentáře

  1. Hezký den, děkuji za Váš zájem, ale na zakázku brašničky nešiju.
    Šárka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *