Když vyjedu na koloběžce sama

wc_m_5_2015Jsou věci, o kterých se moc nemluví… A přitom jsou úplně běžnou součástí života a neřešit je nelze. Když totiž musím, tak zkrátka musím.
Věším tomu, že i docela obyčejná lidská potřeba může být pro některé sportovce důvodem, proč raději zůstat doma. Co když? Co když se mi bude chtít? Uprostřed města to může být někdy problém, zvlášť když jste žena. Muži to, aspoň myslím, v tom jednom případě vždy vyřeší mnohem snadněji. A tak to možná pro mnohé a zejména pro ty, co se chystají vyběhnout poprvé, může být dost velký důvod (i výmluva), proč nevyrazit. Ostatně i mě „to“ někdy znepokojuje.

WC u stánku s občerstvením
Neudělala vám někdy tahle dvě písmenka velkou radost?

Jezdím totiž většinou sama, a tak mě kromě otázky kam, napadá i jak? Pro běžce nebo bruslaře na in-linech, kteří jezdí v přírodě, v parku nebo po cyklostezkách bývají záchranou různá zákoutí, křoví a nebo také restaurace a bistra u cest s cedulkou WC. Ale co dělat, když vyjedu na kolobežce? Do roští ji musím vzít s sebou… no a zákoutí, počítám, musí být o kousek větší, jinak se tam se svou koloběžkou nevejdu. A pustit ji z dosahu? To se mi nezdá ani trochu rozumné. Nejlepší je samosebou odběhnout na toalety v restauraci či do budky u stánku s občerstvením. Dokonce to přináší velkou úlevu, ovšem obávám se situace, kdy se mi hned zase rychle přitíží. To když před budkou, šťastná a radostná, že už je líp, zjistím, že žádná koloběžka venku nečeká. A to ani ta moje!
Jak to tedy řeším?
Nijak. Tedy popravdě, znepokojení zaháním hned, jak se objeví. To bych nikdy nevyjela. A než vyrazím, snažím se navštívit onu místnost víckrát. Prostě to zahrnu před odjezdem do přípravy a tak trochu doufám, že si to odbudu do zásoby. 🙂 Ač jezdím víc jak rok, žádné překvapení ani perné chvilky jsem při vyjížďkách (dlouhých 90–150 minut) řešit nemusela. Na delší výlety naštěstí nevyrážím sama, a tak můžu klidně odbíhat za každým rohem. A pro případ, že by to přišlo, až vyjedu sama, chystám do výbavy zařadit i zámek. Kdyby nááááhodou, před restaurací nebo bistrem zamknu koloběžku k plotu, zábradlí či ke stojanu (snad to tedy stihnu) a budu doufat, že se zrovna na procházku nevypravil žádný poberta, který bude rychlejší než já. No a v přírodě – to se holt nedá nic dělat – koloběžka musí do křoví a za strom se mnou.

A jak to řešíte vy?

5 komentářů

 1. Já mám ekoloběžku, takže bych přišel o více (stála …cet tisíc). Jelikož mám už prostatu trochu jetou, tak holt bez klasického cyklistického zámku (taková ta smyčka s ocelového lanka) nevyjíždím. Zatím se mi nestalo, že by to nešlo k něčemu přikurtovat. Pákové nůžky běžní náhodní zloději s sebou nevozí a štípačkama to jen poškrábe.

  Prochy
  Chcaní zdar a v přírodě zvláště

 2. Tyto problémy já na svých cestách po severu skandinávie nemám. Ve městě nechám kolobku i nákladem a drahou výbavou jen tak stát před obchodním domem a neztratí se nic. Nejprve jsem si na to nemohl zvyknout, stále jsem vyhlížel, když bylo možné, jestli se nějaká nekalá individua nepohybují kolem. A čím více jedete na sever tím je země bezpečnější. Snad jim to tam nezkazíme my z civilizovaného světa.

 3. Nemůžu nereagovat – věřte lidem. Po městě nejezdím a v přírodě se mi nikdy nic neztratilo. Zvířátka nekradou a lidé krádežechtiví zase nechodí po lese. Pak nevznikne ani problém kam s ní (nebo tím?). Ale určitě se jedná o velmi netradiční téma, které by si jistě zasloužilo i širší analýzu a nějaká metodická doporučení. Tedy přispívejte, vážení, rád se vrátím pro názory …

 4. Ahoj.
  No já mam svjí koloběžku přihlášenou na policii.
  Jinak vyrábí malé alarmy na kola.Stačí ho zapnout a věřte že člověk co by chtěl uject,tak mu to začne ostře pískat a každej si ho všimne.Alarm je na dálkově ovládání.Pak jsou i zámky s alarmem.
  Jinak já si dojdu na wc ještě doma,no a kdyš musim venku,tak musim,to se nedá nic dělat.Koloběžka jde semnou 🙂
  Ahoj Petr

 5. Ahoj, Petře,
  díky za komentář, já se venku koloběžku také snažím neopouštět, raději si ji pořád hlídám. Případně používám zámek, člověk nikdy neví… Ale se zámkem vybaveným alarmem zkušenosti nemám – pokud někdo víte víc, napište, prosím, své zkušenosti.
  Šárka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *