Giro d´Italia na koloběžce?

Giro_m_20170404Bláznivý nápad? Výzva? Obojí! A určitě i touha překonat sám sebe, pokus o jedinečný sportovní výkon a také velká inspirace pro ostatní. Ostatně i ty nejbláznivější sny a přání se mohou splnit a nejsou nemožné… Nevěříte? Tak čtěte dál!

Dnes ráno, jeden den před oficiálním startem slavného cyklistického závodu Giro d´Italia, se na start svého závodu postavili koloběžkáři z týmu KICK ITALY 2017, tedy lépe řečeno 6 kluků z Čech a koloběžkář Alpo Kuusisto z Finska. Celou trať nejtěžšího etapového cyklistického závodu Giro d´Italia se kluci pokusí, jako první na světě, zdolat na koloběžkách.

Tým KICK ITALY 2017
Tým KICK ITALY 2017 se dnes vydal na trať slavného závodu Giro d´Itália

Společně se vydají na 3615 km dlouhou trať rozdělenou do 21 etap. Nejdelší etapa měří 237 km, a tak při ní kluky nejspíš čeká přes 20 hodin jízdy. Tým se bude muset vypořádat také s běžným silničním provozem, převýšením víc než 40 000 m a také s náročným počasím v italských Dolomitech, které může přinést déšť či dokonce sníh a mrazivé teploty.
Trať jubilejního 100. ročníku tohoto slavného italského závodu se kluci pokusí zdolat za čtyřiadvacet dní, přičemž jedou na osvědčených koloběžkách Kickbike Race Max a jedinečných silničních koloběžkách Yedoo Wolfer.

Ale to není všechno, současně se koloběžkáři z týmu KICK ITALY 2017 rozhodli podpořit charitativní organizaci PINK CROCODILE, která dlouhodobě pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě. Za každý kilometr, který ujedou, přibude na účet organizace jedna koruna. Jedna koruna ovšem přibude na její účet také z každého kilometru, který ujede kdokoliv z vás! Do projektu se totiž může zapojit každý. Vybrané prostředky se použijí na stavbu unikátní nové školy a dětského hospicu Pink Crocodile School.

V tuto chvíli už mají kluci za sebou první kilometry, a tak jim držte palce!

Více o celém projektu najdete na www.kickitaly2017.com.

Foto: Kick Italy 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *