Koloběžky na veletrhu For Bikes 2016

ForBikes_m_20160404Veletrh For Bikes skončil sice už před dvěma dny, ale dojmy v řadě z nás nejspíš ještě doznívají. Tento každoročně velký svátek pro všechny cyklisty byl letos hodně koloběžkový. Ostatně nikde jinde asi víc koloběžek, a navíc od různých značek, pohromadě nenajdete.
Letos bylo mnohem víc koloběžek prezentováno nejen uvnitř pavilonů, ale také před veletržní halou. Naštěstí se počasí v pátek odpoledne umoudřilo, a tak malí i velcí mohli bez problémů a do sytosti prohlížet, zkoušet a testovat stroje od Kostky, Crussis, Kickbike a Yedoo. A nadšení mnohých neznalo mezí…
A uvnitř? Řada překvapení, hromada novinek… bylo co okukovat. A co mě osobně zaujalo nejvíc? Ani ne tak technická vylepšení a špičkové komponenty koloběžek, jako barvy, nové modely a doplňky. Tak to my, ženy, zkrátka máme.

Yedoo na For Bikes 2016
Expozice značky Yedoo

Velký zájem vzbuzovaly nové sportovní koloběžky od Yedoo – obdivovala jsem je už vloni na podzim na Designbloku a líbí se mi čím dál víc. Jedná se o sportovní hliníkovou řadu koloběžek s názvem Alloy, koloběžky jsou opravdu lehké a pyšní se trochu jiným designem, než na jaký jsme u Yedoo byli dosud zvyklí. Takže se moc těším, až se konečně (snad v červnu) objeví na trhu a co jim řeknete.

 

Kickbike na veletrhu For Bikes 2016
Kickbike Sport G4

Kluci z Kickbiku představili kromě svých stálých a osvědčených strojů novou verzi skládací koloběžky CliX (16/16). Předchozí model jsem si vloni půjčovala na focení a projížďku s redaktorkou časopisu Žena a život, ale tenhle je tužší a hlavně má propracovanější s dokonalejší systém uzamykání nebo rozkládání (jak chcete). Jako ženu mě zaujala i koloběžka Sport G4 pro Kickbike v hodně neobvyklé barvě. Tenhle dlouhodobě neoblíbenější model zářil mezi koloběžkami nádhernou fuchsiovou nebo chcete-li sytě růžovou barvou, a tak se nedala přehlédnout. Jak mi prozradil Vašek Liška, je to model z limitované edice, a snad jsem to nepopletla – určitá částka z prodeje těchto koloběžek jde na léčbu rakoviny prsu. Ostatně i proto koloběžku zdobí známý motiv stužky.

 

Koloběžky Kostka na veletrhu For Bikes 2016
Expozice značky Kostka – koloběžky v pastelových barvách

Moc se mi letos líbilo u Kostků. Představili řadu novinek – nový dětský model Street Kid (16/16), skládací koloběžku Rubik…, ale nepřehlédnutelné byly hlavně jejich koloběžky v docela nových barvách. Tentokrát Kostkovic designéři vsadili na pastelové odstíny, ostatně ty jsou trendem letošního roku, objevují se v módě, sportovním oblečení, obuvi i doplňcích.

Koloběžka Kostka Racer CTi na veletrhu For Bikes 2016
Karbonová koloběžka Kostka Racer CTi

Další novinkou, která budila velký zájem zejména mezi koloběžkáři se závodními ambicemi, byla koloběžka Racer Cti (28/24), tedy karbonový speciál s titanovým plátem na nášlapné ploše. A podle všeho se Racer stane první seriově vyráběnou karbonovou koloběžkou na světě.  Firma Kostka letos přišla také s novým systémem značení koloběžek. V první chvíli jsem si nebyla jistá, ale teď myslím, že by to mohlo více zpřehlednit nabídku a usnadnit orientaci zákazníků v poměrně široké řadě modelů. Řady Fun, Max, Star, Pro… se odlišují podle použitých komponentů a nároků zákazníka (základní, střední, vyšší třída), takže se zákazník při výběru lépe zorientuje jak s ohledem na své potřeby, tak na své finanční možnosti.

 

Koloběžka Twelwe na veletrhu For Bikes 2016
Koloběžka Twelwe – prcek s koly 12/12

Na stánku firmy 4frtm byla k vidění jak koloběžka Sixteen známá svým originálním designem s letmým zavěšením kol, tak docela nový drobeček Twelve (12/12), kterého lze ještě o kousek zmenšit složením/sklopením řidítek. Je to vlastně zmenšená sixtýnka, ale i tenhle prcek poutal docela velkou pozornost.

Expozice 4frtm na veletrhu For Bikes 2016
Koloběžky v expozici firmy 4frtm

K vidění zde byly i prototypy větších koloběžek s klasickou vidlicí, čímž nejspíš Michal Homola mnohé překvapil. Ale je docela dobře možné, že i tady Michal přijde s něčím neotřelým…

 

 

Koloběžky Mibo na veletrhu For Bikes 2016
Expozice VeloRamy – zde byly k vidění koloběžky Mibo

Zastavila jsem se také u Ládi Bláhy z VeloRamy. Ten na svém stánku kromě skládacích kol a různých doplňků představil i koloběžky. Hlavně tedy koloběžky Mibo, takže skvěle doplnil přehlídku koloběžkových značek, které se na veletrhu prezentovaly. K vidění bylo i nové Mibo Gran Turismo (28/20).

Expozice VeloRamy na veletrhu For Bikes 2016
Koloběžky Mibo a brašny Ortlieb

U VeloRamy jsem se tak trochu zakoukala do brašen Ortlieb. Jsou nejen praktické a vodotěsné, ale jejich systém upínání je kompatibilní se systémem Klickfix, který už na koloběžce mám kvůli košíčku, takže uvažuju svou brašničkovou výbavu o jeden kousek rozšířit. Mohla bych pak brašničky libovolně přehazovat a volit podle potřeb – na farmářské trhy s košíčkem, na delší výlet s Ortliebem a na kratší vyjížďky s kytičkovou brašničkou z mé dílny. 🙂

 

Koloběžky Morxes na veletrhu For Bikes 2016
Expozice značky Morxes

A neměla bych zapomenout ani na další značku koloběžek, která měla na veletrhu svou expozici, na Morxes. Tato značka modely 2016 už představila začátkem letošního roku a tady byly k vidění naživo. Samo sebou mě zaujala koloběžka Giulia, kterou firma prezentuje jako ryze dámskou ve dvou holčičích barevných provedeních a hlavně upravenou pro ženskou postavu s kratším představcem a užšími řídítky.

 

Koloběžky Crussis na veletrhu For Bikes 2016
Expozice Crussis a bílá Urban 3.1

Na stánku značky Crussis poutaly pozornost svítivé barvy a neotřelé barevné kombinace koloběžek, ale mě tentokrát zaujala bílá krasavice Urban 3.1 doplněná bílými blatníky, které jsem si, nevím proč, v nabídce této značky dosud vůbec nevšimla.

 

Pokud jste se na veletrh nedostali, nezoufejte, většina novinek se co nevidět objeví v e-shopech a kamenných prodejnách a také pravděpodobně i na řadě akcí, kde  můžete koloběžky i osobně vyzkoušet. Pokud nevíte kdy a kam, určitě nakoukněte do kalendáře koloběžkových akcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *