Kousek pohádky uprostřed města

foto trafostaniceKoloběžka nemá chybu. Díky ní se na mnoho míst dostanete rychleji, někdy také pohodlněji nebo zavítáte i tam, kam byste se normálně nevydali. Ale každá i docela obyčejná a známá cesta vám může připravit nejedno překvapení.

To když během vyjížďky objevíte něco, co nečekáte. Nemyslím díru v silnici, prudší zatáčku ani vyšší kopec…. Ale něco, co vás mile překvapí, vyloudí úsměv na tváři a dokonce donutí zastavit. Je to s podivem, ale může to být v místech, která dobře znáte, víte o nich, možná tudy jezdíte nebo chodíte denně. A přesto vás něčím překvapí.
Většinou proto, že se málo rozhlížíte! Tak jako já. Jela jsem tudy několikrát a nikdy si toho nevšimla. Až jednoho dne… na cestě nikdo než já, žádný pejskař, děti ani maminka s kočárkem. Asi teprve tehdy jsem se (navíc v pravou chvíli a na správném místě) pořádně rozhlédla. A uviděla ho.

Takovým malým překvapením a potěchou pro duši byl pro mě skoro pohádkový domeček. Musela jsem zastavit, sejít až k němu a prohlédnout si ho ze všech stran.

trafostanice
Obyčejná trafostanice? Ani náhodou…

Nic objevného, obyčejná trafostanice. Přesto svou fasádou kouzelně oživuje okolí. Je sice tak trochu ukrytá v zeleni mezi cyklostezkou a vilovou čtvrtí  ale o to víc jí to tam v takovém „kabátku“ sluší.

originální trafostanice
Co stěna, to jiný obrázek

Barevný domeček se zvířátky v Praze Modřanech utváří z místa příjemné zákoutí, které navíc obec využila k umístění kompostérů. Takže k domečku se zvířátky mohou místní odkládat posečenou trávu a jiný bioodpad. Skvělý nápad!

Když jsem ho zahlédla, měla jsem pocit, jako bych objevila kousek pohádky uprostřed města. No, řekněte, není nádherný?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *