Únorové novinky a tipy pro koloběžkáře

novinky_mVšimli jste si, že kvetou bledule a sedmikrásky? Zkrátka jaro se začíná hlásit o slovo… Nejvyšší čas začít ladit formu a na sezónu se co nejlíp připravit. Jako malou inspiraci přináším několik novinek a tipů, které ocení snad každý koloběžkář.

Mushingová koloběžka Morxes Cane
Mushingová koloběžka Morxes Cane

Koloběžka pro ježdění se psy
Novinkou značky Morxes je řada koloběžek pro ježdění se psem. Jedná se o koloběžky s koly 26/20 a kvalitním tuhým rámem z ušlechtilé Cr-Mo oceli. Základem řady je model CANE Basic, který je určený především pro venčení psa a mushing. Nižší nášlap je výhodou při venčení psů, kteří nejsou vyloženě tažní a je nutné se odrážet. Model CANE se zvýšenou světlou výškou a mechanickými kotoučovými brzdami je koloběžka pro mushing bez jakýchkoliv kompromisů. Řadu doplňuje model CANE R, což je identický stroj, pouze doplněný odpruženou vidlicí se zamykáním a ovládáním řidítek. Více informací na www.morxes.com.

 

Šátky z kolekce Buff Reflective
Šátky z kolekce Buff Reflective

Šátek pro všestranné použití
Skvělý multifunkční bezešvý šátek Reflective BUFF – je praktickým doplňkem vhodným pro každého sportovce, koloběžkáře nevyjímaje. Lze nosit kolem krku, jako čelenku, potítko na zápěstí, můžete jej přetáhnout přes hlavu, nosit pod přilbu… Šátek je vyrobený ze polyesterového mikrovlákna, je jemný, velmi příjemný, lehký a prodyšný. Velmi rychle schne. Sama „Buffy“ nosím velmi často a nedám na ně dopustit v chladném ani teplém počasí (Reflective Buff poskytují maximální komfort při teplotách 0–20 °C). Osobně jsem nadšená i z barev a atraktivního designu šátků, tuto kolekci navíc zdobí reflexní prvky, které zlepšují viditelnost za špatných světelných podmínek. Více informací na www.buffzone.cz.

Dárková sada map SHOCart
Dárková sada map SHOCart

Jedinečná sada map
Nakladatelství SHOCart, které vydává všechny základní řady map – cyklomapy, turistické mapy, automapy, autoatlasy, vodácké i rybářské mapy letos slaví 25 let. A při této příležitosti vydalo Dárkovou sadu map se 72 tituly. Mapy v měřítku 1:40.000 pokrývají celé území ČR, obsahují kompletní síť značených turistických i cykloturistických tras. Navíc obsahují i doporučené cyklotrasy včetně rozlišení povrchů (znáte z řady cyklomap 1:60.000). Všechny mapy v edici byly aktualizovány k 31. 10. 2015. Novinkou v mapách je kompletně nový výškopis (přesnější průběh vrstevnic). Součástí sady je i Bonus ve formě kuponu v hodnotě 250 Kč na stažení libovolných map do mobilní aplikace PhoneMaps. Více informací najdete na www.AtlasCr.cz.

 

Mysli na zdraví - Sypané s oříšky
Mysli na zdraví – Sypané s oříšky

Zdravá snídaně
Pokud rádi snídáte cereálie, pak můžete vyzkoušet novinku Mysli na zdraví – Sypané s oříšky. Hlavní ingrediencí jsou celozrnné cereálie (69 %) – ovesné vločky doplněné několika druhy křupavých oříšků (kešu, lískové oříšky, slunečnicová semínka, kokos, arašídy), které doplňují rozinky. Směs neobsahuje žádný přidaný cukr, ani aromata, konzervanty, stabilizátory a barviva. Více na www.emco.cz.

 

 

Foto: archiv firem

9 komentářů

 1. Zdravím

  proč jsem jediný, kdo občas píše do komentářů? Doufám, že nejsem jediný, kdo to tu čte, to by byla škoda 😉

  Chtěl bych se zeptat na ty multifunkční šátky. Už dlouho nad něčím takovém uvažuji místo šály nebo kukly pro chladné dny, nevytahá se ten šátek časem? Jaké jsou zkušenosti?

  Díky Vranitko

 2. Ahoj, Vranitko,
  děkuji za komentář.
  Opravdu, čtenáři moc komentáře nepíší… ale články čtou, aspoň to tak vypadá. 🙂
  Vašich reakcí si, Vranitko, cením, je opravdu moc fajn, když čtenář reaguje, připojí i docela krátkou poznámku. Takže moc díky, z každého komentáře mám velkou radost.

  Co se týká šátků – používám je skutečně celý rok při různých aktivitách. Mám jich sice několik a různě je střídám, ale pokud si pořizuji nějaký další, tak jen proto, že mě okouzlí nové barvy a design. Šátky pak nosím podle nálady nebo podle oblečení, fungují totiž skvěle i jako módní doplněk. 🙂
  Žádný šátek jsem ale zatím nevyřadila proto, že by se vytahal. Pořád mi dobře slouží, a to mám některé šátky už opravdu hodně dlouho.
  Šárka

 3. Díky za odpovědi se šátky, už se těším až mi taky nějaký přistane v pařátech.

  A ještě si rýpnu k úvodníku. Dnes je 1. března a sedmikrásky, ani sněženky nikde fakt nevidím 😀 Místo toho leží všude hnusná šedobílá mokrá deka – zkrátka jaro se začíná hlásit o slovo 😀 😀

 4. Hezký den, Martine i Vranitko,
  děkuji za komentáře.

  Co se týká úvodníku a jara – minulý týden, kdy jsem článek psala, to tady opravdu už vypadalo na jaro. Místy už kvetly sedmikrásky, bledule, kočičky… A dnes? Fakt nic moc, na koloběžku to není, možná tak na běžky. 🙂
  Snad to je ale poslední výkřik zimy a jaro se už o slovo přihlásí doopravdy.
  Do té doby ale počasí v úvodníku už raději zmiňovat nebudu. 🙂

  Šárka

 5. Zdravím, čtu a čtu moc ráda. Díky za Váše články. Zdenka

 6. Ahoj, Zdenko,
  moc díky za pozdrav a „hlášení“ o tom, že mě čtete. Takových komentářů není nikdy dost 🙂
  Mám velkou radost, tak se zas někdy stavte 😉

  Šárka

 7. Ahoj Šárko,
  moc hezké stránky, plno zajímavých námětů pro aktivní způsob života, zajímá mne to čím dál víc…
  Nejspíš koloběhání podlehnu taky…
  Přeji hezký večer
  Jindra

 8. Ahoj, Jindro,
  děkuji za komentář a pochvalu.
  A moc mě těší, že Vás stránky natolik zaujaly a inspirovaly, že Vás koloběh láká. Určitě už neváhejte a zkuste si koloběžku půjčit! Vyražte do přírody nebo na projížďku městem a pak dejte vědět, jaké to bylo 🙂 a jestli u nás bude o koloběžkáře víc.
  Šárka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *