Velikonoční projížďka v okolí Kladské

kladska_m_20170322Velikonoce jsou tu co nevidět, čekají nás úžasné čtyři dny volna, lenošení i sportu. A všichni zapálení koloběžkáři se zaručeně těší také na kratší i delší projížďky. Možná vyrazíte sami, možná s partnerem či s partou přátel…, do okolí nebo o pěkný kousek dál. Možností je nespočet.

Já osobně jsem si kromě různých kondičních jízd na Velikonoce naplánovala i projížďku v okolí Kladské u Mariánských Lázní. Nechcete se přidat? Setkat se s jinými koloběžkáři a vydat se na společnou projížďku?

Kdy: v neděli 16. 4. 2017 v 11 hodin (jen za příznivého počasí)
Kde: Kladská u Mariánských Lázní
Sraz na parkovišti kousek od Loveckého zámečku nebo hned naproti u Domu přírody Slavkovského lesa. Návrat zase zpět na Kladskou.

Kladská -  Lovecký zámeček
Lovecký zámeček na Kladské

Od Kladské vyrazím směrem na Prameny, kousek po silnici (provoz zde nebývá velký) až k rozcestí Potok Rota, tam uhnu z hlavní směrem k Mýtskému rybníku – to už je lesem, bez aut, po pěkném asfaltu…
Už jsem vám o této trase v článku Na koloběžce do Slavkovského lesa psala. Tak úplně stejnou projížďku plánuji i tentokrát.
Můžete jet se mnou a je jedno, zda jste mladí nebo staří, zdatní koloběžkáři nebo začínáte a jezdíte jen pro radost. Klidně vezměte celou rodinu. Závodit určitě nebudeme, jde spíš o společnou pohodovou projížďku koloběžkářů z blízkého i dalekého okolí, setkání, zážitky, popovídání a také o to, užít si fajn den.

Po návratu na Kladskou si můžeme v Myslivecké hospůdce dát polévku, borůvkové knedlíky, divošku nebo guláš a pokud už počasí bude o Velikonocích příjemně jarní, můžeme s jídlem zůstat venku nebo třeba na lavici pod stromem jen spořádat zbytek svačin.
A také se zájemci mohou pěšky vydat ještě na 2 km dlouhou naučnou stezku, přístupy jsou na dohled a vedou při okraji Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny i bezzásahovým územím Tajga.

Tak co, přijedete?

1 Komentář

  1. Ahoj,
    s malým zpožděním se vrátím k velikonoční neděli. Projížďka z Kladské na Kladskou byla fajn, počasí nám přálo – bylo sice chladno, ale i hodně sluníčka (bylo to jak na objednávku – déšť a sníh přišly až v odpoledních hodinách). Příjemné bylo také setkání s Pavlem, snad nic nepokazím, když prozradím, že si koloběžku pořídil teprve před měsícem a na Kladskou dorazil až z Plzně – vlakem popojel do Mariánských Lázní a odtud pak na koloběžce až do místa našeho setkání. Koloběžku si chválí jako skvělý dopravní prostředek – po naší projížďce měl namířeno ještě o kousek dál, do cíle svého velikonočního pobytu putoval Slavkovským lesem dalších 25 km. Takže, Pavle, ještě jednou díky za fajn setkání a snad i někdy příště.
    Šárka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *